Jarní soustředění - Blato 2002 - Den prvý

Tyto a další scény z klubového života ukazují některé významné okamžiky, které se podařilo zachytit fotografickým aparátem. Některé významné okamžiky se zachytit nepodařilo. O co jde, se dovíte, když nad každý obrázek najedete myší. Zásadně doporučujeme prohlížení metodou "Z", tj. zleva doprava, shora dolů, stejně, jak je obvyklé číst v evropské kultuře text.

Jarní soustředění proběhlo v okolí osvědčené gastrocyklistické základny pensionu Hřebíček v Blatu. Ve dnech 1. - 5. května 2002 (nedejte se mýlit daty na fotografiích - ta jsou výsledkem záludného chování digitální techniky!) bylo skvělé počasí - a tomu odpovídal i velice náročný sportovní program. Kromě čtyř gastrocyklistických etap byla zahájena i pétanquová liga.

Zase v plné sestavě - ale to budeme jezdit na kolech? To nemyslíš vážně, kancléři!
Tak jsme se doopravdy sešli (nebo sjeli?) na jarním soustředění. Překvapivě je všechno na svém místě - občerstvení ve Starém Městě pod Landštejnem, Slavonice - i silničky a cesty odpovídají barevným kresbám v mapách.

Některé členky utratily poslední peníze za nový stroj - jiné si koupily jen nové boty - a teď hodnotí ...

Radost ze setkání, překrásného počasí a probouzející se jarní přírody kalí snad jen určitá pochybnost, zda pohyb na kole je to pravé pro naše po zimě "odpočinutá" pozadí.

Proto byla první, tzv. Slavonická, etapa opravdu spíše symbolickým prologem než plnohodnotnou gastrocyklistikou.
I konzumace byla střídmá - všechno teprve začíná ...
... a skoro nic mi nezbylo.
A bylo vedro ... Aby bylo hezky, to jsme si všichni tajně dlouho přáli. Ale že hned první den budeme svlékat, co se dá, to nikdo nečekal.

(Někteří chroničtí UV-frajeři doplatili na svůj přezíravý postoj ke kožním mazadlům i spáleninami vystrčených údů a museli pak po zbytek soustředění jezdit v dlouhých rukávech.
Už by se mohli poučit ...)

Po příjezdu na základnu jsme zažili minihoror se šťastným koncem. Z klidné hladiny rybníka se zcela nečekaně vynořila Žlababa. Všichni jsme ztuhli hrůzou - u rybníka si hrály děti a příšera se vydala jejich směrem. Jenže děti si, narozdíl od sklerotických dospěláků, vzpomněly, jak se v takové situaci zachovat - a Žlababu pěkně pozdravily. Ta jim odpo- věděla "Nazdar" a uklidnila se. 

Nakonec to pro ty děti bylo mnohem lepší, než kdyby viděly, co se odehrávalo pod přilehlými rozkvetlými keři...
Napohled klidná jezerní hladina skrývá děsivé tajemství. Hoj, tady jsem!
My se Žláby nebojíme, my ji pěkně pozdravíme! Satyr, nymfa a elf - chybí jen Shakespeare.
Pod heslem "Sportem proti roupům" pak slavnostním vrhem velitel zahájil jarní kolo pétanquové ligy.
Výsledky sledujte na speciální stránce věnované Pétanqu!Při večerní konzumaci (byl podáván americký sumeček a jiné lahůdky doplněné skvělým ryzlinkem) nastolilo Chytrárium zajímavou otázku, zda lze při jistých životních situacích vypadat inteligentně. Původní tezi, že například při jídle (nebo při jiných rozkošných prožitcích) inteligentně zásadně vypadat nelze, vyvrátil velitel rázně názornou ukázkou, že při jídle inteligentně vypadat lze - (a pro mužskou část populace je to dokonce standardem - pozn. kancléř).
Ukázka, jak lze vypadat inteligentně i při jiných intimních záležitostech se z nedostatku času (zatím) nekonala.

Koule jsou vrženy.
Chytrárium má problém ... ... a velitel jim ho řeší.

   Pokračování na další stránce ...

Nahoru        Na úvodní stranu