Silvestr 2001

Tyto a další scény z klubového života ukazují některé významné okamžiky, které se podařilo zachytit fotografickým aparátem. Některé významné okamžiky se zachytit nepodařilo. O co jde, se dovíte, když nad každý obrázek najedete myší. Zásadně doporučujeme prohlížení metodou "Z", tj. zleva doprava, shora dolů, stejně, jak je obvyklé číst v evropské kultuře text.

Původně plánovaná krátká silvestrovská vycházka se poněkud protáhla. Vinen nebyl tentokrát (ale opravdu jenom tentokrát) již proslavený orientační smysl vůdců našeho spolku, ale trestuhodná pohodlnost provozovatelů mnohých restauračních zařízení v Čechách (bohužel také již proslulá). Pečlivě připravený plán ztroskotal u zavřených dveří restaurace na Kožově hoře. Co teď - všechno vzdát? To gastrocyklisté nikdy nepřipustí! Po velice krátké (s ohledem na mrazivé počasí) poradě byl (zřejmě ne zcela jednomyslně) vybrán náhradní cíl - Valdek/U hvězdiček. A tak se šlo - mráz nemráz, sníh nesníh, pole nepole ...
Zimní pohádka - mrzlo, až praštělo. Buhví, kde zmrzli ti, jejichž stopy vidíte. V Cedrikových očích bylo možno číst němou výčitku: 'Tak na tohle jsem si vzal svůj parádní šátek, pane?'
Vzhledem ke klimatickým podmínkám není divu, že musel zasahovat lékař. Radost ze zachráněného života si však nemohli vychutnat. Někdo se na nás dívá!
Paparazzi! Ani o Silvestra si nedají pokoj. Cedriku, stopu a přines!
Co s dopadeným šmírákem? Dáme mu napít a bude pracovat pro nás!. A šlo se dál. Klesalo slunce, teplota - a úměrně kilometrům i nálada.
Pak se stal zázrak - otevřená hospoda. Rázem bylo dobře. A když ten dobrý muž přinesl utopence, věděli jsme, že zvítězíme a dojdeme.
Zbývalo dojít už jen nějakých 10 kilometrů s malou okružní procházkou v katastru obcí Velká Dobrá a Doksy, překonat v hlubokém sněhu magnetickou anomálii a najít v polární noci cestu do klubovny u bratří rybářů. To vše se ale nakonec podařilo - další důkaz vysoké sportovní zdatnosti a zejména psychické odolnosti gastrocyklistů obecně - a členů CYKLUSu zvlášť. Prezident se obětavě ujal své funkce ...
... a otevřel zasedání Rady starších. Bodynka měla nějaké svoje ženské problémy - a potřebovala se svěřit.
Hrejte, já chci být veselá! A tak se hrálo ...
... a zpívalo, co to šlo. Dokonce jsme vykouřili s Paparazzim dýmku míru ...
Rozzářené oči napraveného lovce senzací nás přesvědčily. Už nikdy nebude šmírovat!. Vyvrcholení se blíží. Šimajdino kuchařské umění přivádí slabší povahy k zoufalství.
Ty chytřejší se nechají poučit. ZELŇAČKA (detail)

   

Nahoru        Na úvodní stranu