LVT 2005 - Nová Včelnice

Letní vycvikový tábor se uskutečnil v obvyklém termínu přelomu července a srpna. Stalo se bohužel již smutnou tradicí, že někteří členové spolku - dokonce i vrcholní funkcionáři (!) - pod různými záminkami neabsolvovali celý program. Pokud by se to mělo ještě někdy opakovat, bude se muset tímto negativním jevem zabývat Cyklohromada a vyvodit patřičné závěry!
Naopak je třeba vysoce hodnotit příkladné zapojení členů-kandidátů z nových zemí starého státu Evropské unie. Je zřejmé, že vysoká kultura spolkového života není pouhou deklarací v názvu. 


Slavnostní nástup. Z výrazu velitele lze vyčíst, že tentokrát půjde opravdu do tuhého. 
V tuto povznesenou chvíli ještě nikdo netuší, jaké ďábelské záměry se ukrývají v nenápadné hlavě muže se stříbřitou helmou.

Při sledování výkonů našich německých přátel nešlo nevzpomenout jmen jako Gustav Adolf Schur, Olaf Ludwig, Uwe Raab nebo Jan Ullrich. A také všem hned vrtalo hlavou, kde jsou zdroje takového pronikavého výkonnostního růstu. - Že by zobali?

Vysvětlení na sebe nedalo dlouho čekat. Žádné středisko vrcholového sportu, žádné EPO - všechno je to o duši!
Ale až takový obrat jsme tedy nečekali.

Copak, copak - tady už zřejmě pomocná ruka nedosáhne? Ovšem - všimněte si vpravdě božského výrazu a jasného světla v Janině tváři!
Goethe by napsal: "Fahrrad macht frei!" - zvlášť když se dá vést...

První večeře gastrocyklistů. Atmosféra tohoto snímku je překvapivě téměř staroholandskomistrovská. Náhoda? Nebo vzácná inspirace mistra fotografa?

Klid a mír podvečerní krajiny na rozhraní jižních Čech a Vysočiny může způsobit krátkodobé myšlenkové úlety i u velice vyhraněného materialisty, za kterého je autor těchto stránek obecně považován.

Ráno je ovšem po klidu a míru. Šílený mapař se rozhodl uspokojit své soutěživé ambice a vyhlásil rychlostní gastrocyklistickou jízdu.
Kdo nechtěl zabloudit, musel chtě nechtě šlapat, co to dalo.

V háku se za ním udržel pouze Jirka - a to jistě jen díky tomu, že za mlada závodil v Berlíně s Honzou Ullrichů, kdo bude dřív v cukrárně. Ale dopadl nakonec stejně jako Jan s Lancem - na mapaře neměl.

Za to, že jsme s ním závodili, nás mapař dovedl na místo útěchy pro tělo ...


...i ducha. (Technik prosí modelku, podle které se to odlévalo, ať se laskavě přihlásí - podle něj "to není možný"!)

Tak takhle by slušná gastrocyklistka rakvičku na veřejnosti jíst snad neměla!

A tohle se přece taky nemá - pít z řeky! Copak není kolem dostatek hospod?

Někteří naši němečtí přátelé prohlašují, že se u nás cítí "felice tópře" - skoro jako doma.
No nevím, jestli to s tou vstřícností někdy nepřeháníme - proč si někteří starostové nepřejmenují obec třeba na Madrid, Oslo nebo Vladivostok?

...ale nezapřou se. A to si Jana odskočila jen na chvilku nakoupit nějaké v NDR nedostatkové zboží. (Té hodné dívence na snímku se omlouvám - netušila k jaké šaškárně se to propůjčuje - pozn. aut.)

Tento záběr se neměl nikde objevit! Jde o přísně utajovaný projekt natáčení celovečerního dokumentu pod pracovním názvem "Návštěva kancléře u Dalajlámy". Slavnostní premiéra je plánována na den oslav přijetí Tibetu do Evropské unie. 
Pro představu, o jak náročný projekt se jedná, prozradíme třeba jen, že pro každý světadíl bude natočena samostatná verze s cílem při- blížit velké myšlenky obou protagonistů opravdu každému člověku.
Obrovský humanitární rozměr a dosah celého unikátního díla zřejmě nebude nikdy doceněn - ale to se nakonec nestane v dějinách poprvé. 

Takto bude např. vypadat finále filmu - ve kterém se na scéně kromě kancléře a Dalajlámy objeví i celý Cyklus - při promítání v Austrálii.
Narozdíl od všech dosavadních producentů jsme mysleli právě i na tuto variantu a natočili film i v australské verzi. Diváci tak nebudou muset být zavěšeni za nohy u stropu, což dosud značně omezovalo návštěvnost klasických evropských a amerických filmů u protinožců.
Záběry z africké verze zde z důvodu jejich barevné nesrozumitelnosti pro běžného českého surfaře nepublikujeme. Můžeme jen prozradit, že se celý film odehrává v neosvětleném opuštěném důlním prostoru
a že obě hlavní postavy nesundají ani na chvíli černé brýle.

A na úplný závěr - mláďata ... 

... věčný a nejvděčnější objekt fotografů - tzv. amatérů.

   

Nahoru        Na úvodní stranu